Turistlere Yönelik Etkinliklerimiz

Merkezimizde birçok etkinlik ve program düzenlenmektedir, bunlar arasında kendiniz için
ilginç ve faydalı bir şeyler bulabileceğinizden emin olabilirsiniz!

A Day Together (Birlikte Bir Gün)

İslam ile yeni tanışmış Muhtedi kardeşlerimizle bir araya gelerek birlikte zaman geçirmek için her ay “A Day Together” etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz.

İftarlar

Müslüman olmayan ziyaretçilerimizi Perşembe günü ve Ramazan ayının her günü düzenlediğimiz iftarlara davet ediyoruz.

Kahvaltılar

Merkezimiz her Cuma ve Cumartesi vakfımıza gönül verenler için kahvaltı düzenlemektedir.

A Step Away (Bir Adım Ötede)

Haftalık ve aylık düzenli online seminerler, sosyal medya paylaşımları, her zaman soru-cevaba açık bir iletişim kanalı ve aylık e-mail sistemi üzerinden yeni Müslüman olan kardeşlerimizle iletişimimizi devam ettiriyoruz.

A Day Together

Birlikte Bir Gün
İslam ile yeni tanışmış Muhtedi kardeşlerimizle bir araya gelerek birlikte zaman geçirmek için her ay “A Day Together” etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz.

Vakıf merkezimizde ya da Süleymaniye Camii’nin manevi atmosferinin teneffüs edildiği cami bahçesinde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizde yeni İslama girmiş kardeşlerimizle kaynaşıyoruz. Ayrıca gün içerisinde, gönüllülerimiz her ay belirlenen İslam’a dair farklı bir konuyu sunarak mühtedilere ve katılımcılara bu yolculukta eşlik etmeye özen gösteriyor.

İftarlar

Ramazan ayında her gün, Ramazan ayı dışında ise Pazartesi ve Perşembe günleri düzenlediğimiz iftarlara gayrimuslim ziyaretçilerimizi davet ediyoruz. Bu sayede, oruç ibadetinin altında yatan hikmetlerden yola çıkarak İslamiyetin mesajını farklı kültürlerden gelen ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Ramazan ayı boyunca, iftarlarımızı her gün merkezimizde vermekle birlikte, bir Ramazan iftarını Süleymaniye Camii’nin bahçesinde kurduğumuz iftar sofrasında yerli yabancı tüm misafir ve gönüllülerimizle gerçekleştiriyoruz.

Herhangi bir karşılık beklemeden kurduğumuz bu sofralar, ziyaretçilerimizin müslümanların misafirperverliğini de bizzat yaşamasına ve  kalplerinin İslama ısınmasına vesile oluyor.

Kahvaltılar

Süleymaniye’de bulunan merkezimiz, Ramazan ayı dışında, her cuma ve cumartesi vakfımıza gönül verenler için kahvaltı düzenlemektedir.
Vakıf yönetimi, bağışçılarımız, gönüllüler ve gönüllü adayları ile birlikte KİM ailesini bir araya getiren bu kahvaltılarda cuma ve cumartesi sabahlarını birlikte paylaşıyor olmanın sevincini yaşıyoruz.

Kahvaltılarımız cuma günleri 9:00-10:30, cumartesi günleri ise 8:30-11:00 arasında olmaktadır.

Kahvaltılarımıza katılmak için kurumsal hattımızdan bizi aramanız ya da whatsapp üzerinden kendinizi tanıtan bir mesaj bırakmanız yeterlidir.

A Step Away

Bir Adım Ötede
Camide veya Vakfımızda, İslamiyete kalbi ısınan ziyaretçilerimizin bizimle başladıkları yolculuğun devam etmesini önemsiyoruz.

Kendileriyle irtibatı kesmiyor, Allah’ın bize nasip ettiği hidayeti onlara da nasip etmesi için dua ediyor ve bu yolda elimizden geleni yapmaya özen gösteriyoruz. Bizimle birlikte İslam’a kalbi ısınan ancak daha fazla araştırmayı ve düşünmek isteyen ziyaretçilerimizi sistematik olarak takip ediyoruz. Haftalık ve aylık düzenli online seminerler, sosyal medya paylaşımları, her zaman soru-cevaba açık bir iletişim kanalı ve aylık e-mail sistemi üzerinden devam ettiriyoruz.

İnanıyoruz ki hiçbir karşılaşma tesadüf değil. Gönüllülük sürecinde karşılaştığımız herkes bizim için önemli ve onlar için elimizden geleni yapmayı boynumuzun borcu olarak görüyoruz. Kimi zaman bir sene sonra, kimi zaman ise birkaç hafta sonra bu kardeşlerimizin şehadet haberiyle sevincimizi paylaşıyor ve Allah’a şükrediyoruz. Gayret bizden, hidayet Allah’tandır.

Cuma Namazları

Camilerimizin dolup taşan bereketini, birlikteliğimizin sevincini, ve Cumanın hayrı ve bereketini paylaşmak için ziyaretçilerimizi Cuma namazlarına davet ediyoruz. Kimi zaman sadece izleyen, kimi zaman ise namaza katılım sağlamak isteyen ziyaretçilerimizden çok güzel geri dönüşler alıyoruz.

Bireysel ibadetlerin ötesinde İslamiyet'in aslında birliktelik, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma gibi temel değerlerini biraraya getiren Cuma namazlarında bunu bir nebze de olsun hissettirmeye çalışıyoruz.

Buna ek olarak, namaz sırasında Allah ile iletişime geçtiğimiz o feyizli dakikaları yakinen gözlemlemesi ya da deneyimlemesi ile bir gayrimüslimin kalbinde farklı ulvi duygular uyandırdığına birçok kez şahit olduk.

New Muslim Better Life

Yeni Müslüman Programları
Vakfımız vesilesi ile yılda yüzlerce kişi İslamiyeti seçmektedir. Bu kardeşlerimizin başlamış oldukları islamiyet yolculuklarında imani konularda güçlenmeleri ve ibadetleri aşama aşama öğrenmeleri için yaptığımız faaliyetleri 4 başlık altında özetleyebiliriz:

  1. Şehadet sonrası Merkezimizde yüz yüze eğitimler
  2. Haftalık online seminerler
  3. Birebir mentörlük
  4. İstanbul’da konaklamalı eğitim programı

Süleymani̇ye Cami̇i̇'ndeki̇ Projeleri̇mi̇z

Etkileşimler
Camilerimizi ziyarete gelen yabancı turistlerle 7’den fazla dilde sohbet ediyor, değerlerimizi anlatıyoruz.
Vakfımıza özel bir yazılım ile hazırlanan Cami-Tablet projemiz sayesinde, 8 farklı dilde, ziyaretçilerin kimseye ihtiyaç duymadan cami ve İslamiyet hakkında bilgi almasını sağlamaktayız.
Kitap, Kuran-ı Kerim meali ve broşür basımına vakıf bütçemizin önemli bir miktarını ayırıyor ve birçok camide aktif olarak literatür dağıtımı gerçekleştiriyoruz.
Bize her zaman ulaşabilir, kurumsal hattımızdan randevu alarak Vakfımızı ziyaret edebilirsiniz.

info@kim.org.tr
+90 553 7871846
Instagram
Made on
Tilda