Faaliyetlerimiz

Merkezimizde birçok etkinlik ve program düzenlenmektedir. Sizde gelin, bu programlarımıza katılarak faaliyetlerimizi görün ve bizleri daha yakından tanıyın!

A Day Together (Birlikte Bir Gün)

İslam ile yeni tanışmış Muhtedi kardeşlerimizle bir araya gelerek birlikte zaman geçirmek için her ay “A Day Together” etkinliklerimizi gerçekleştiriyor, bir yandan İslam'ı daha yakından tanıyor, bir yandan da kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendiriyoruz.

İftarlar

Müslüman olmayan ziyaretçilerimizi Perşembe günü ve Ramazan ayının her gününde ekmeği beraber kırıp dumanı tüten çorbalarımızı kaşıkladığımız sıcacık iftar sofralarımıza davet ediyoruz.

Kahvaltılar

Merkezimizde her Cuma ve Cumartesi sabahları vakfımız gönüllüleri, misafirlerimiz ve zaman zaman turistlerimizin de ağırlandığı kahvaltılar düzenlenmektedir.

A Step Away (Bir Adım Ötede)

Haftalık ve aylık düzenli online seminerlerimiz, sosyal medya paylaşımlarımız, her zaman soru-cevaba açık bir iletişim kanalımız ve aylık mailler gönderdiğimiz sistemimiz bulunmaktadır.

A Day Together

Birlikte Bir Gün
İslam ile yeni tanışmış Muhtedi kardeşlerimizle bir araya gelerek birlikte zaman geçirmek için her ay “A Day Together” etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz.

Vakıf merkezimizde ya da Süleymaniye Camii’nin manevi atmosferinin teneffüs edildiği cami bahçesinde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizde yeni İslama girmiş kardeşlerimizle kaynaşıyoruz. Ayrıca gün içerisinde, gönüllülerimiz her ay belirlenen İslam’a dair farklı bir konuyu sunarak mühtedilere ve katılımcılara bu yolculukta eşlik etmeye özen gösteriyor.

İftarlar

Ramazan ayında her gün, Ramazan ayı dışında ise Perşembe günleri düzenlediğimiz iftarlara gayrimüslim ziyaretçilerimizi davet ediyoruz. Bu sayede, oruç ibadetinin altında yatan hikmetlerden yola çıkarak İslamiyet'in mesajını farklı kültürlerden gelen ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Ramazan ayı boyunca, iftarlarımızı her gün merkezimizde vermekle birlikte, bir Ramazan iftarını Süleymaniye Camii’nin bahçesinde kurduğumuz iftar sofrasında yerli yabancı tüm misafir ve gönüllülerimizle gerçekleştiriyoruz.

Herhangi bir karşılık beklemeden kurduğumuz bu sofralar ziyaretçilerimizin Müslümanların misafirperverliğini deneyimlemesine ve kalplerinin İslam'a ısınmasına vesile oluyor.

Kahvaltılar

Süleymaniye’de bulunan merkezimiz, Ramazan ayı dışında, her cuma ve cumartesi vakfımıza gönül verenler için kahvaltı düzenlemektedir.
Vakıf yönetimi, bağışçılarımız, gönüllüler ve gönüllü adayları ile birlikte KİM ailesini bir araya getiren bu kahvaltılarda Cuma ve Cumartesi sabahlarını birlikte paylaşıyor olmanın sevincini yaşıyoruz.

Kahvaltılarımız cuma günleri 9:00-10:30, cumartesi günleri ise 8:30-11:00 arasında olmaktadır.

Kahvaltılarımıza katılmak için kurumsal hattımızdan bizi aramanız ya da Whatsapp üzerinden kendinizi tanıtan bir mesaj bırakmanız yeterlidir.

A Step Away

Bir Adım Ötede
Camide veya vakfımızda, İslamiyet'e kalbi ısınan ziyaretçilerimizin bizimle başladıkları yolculuğun devam etmesini önemsiyoruz.

Kendileriyle irtibatı kesmiyor, Allah’ın bize nasip ettiği hidayeti onlara da nasip etmesi için dua ediyor ve bu yolda elimizden geleni yapmaya özen gösteriyoruz. Bizimle birlikte İslam’a kalbi ısınan ancak daha fazla araştırmayı ve düşünmeyi isteyen ziyaretçilerimizi sistematik olarak takip ediyoruz. Haftalık ve aylık düzenli online seminerler, sosyal medya paylaşımları, her zaman soru-cevaba açık bir iletişim kanalı ve aylık e-mail sistemi üzerinden bu işleri yürütüyoruz.

İnanıyoruz ki hiçbir karşılaşma tesadüf değildir. Gönüllülük sürecinde karşılaştığımız herkes bizim için önemli ve onlar için elimizden geleni yapmayı boynumuzun borcu olarak görüyoruz. Kimi zaman bir sene sonra, kimi zaman ise birkaç hafta sonra bu kardeşlerimizin şehadet haberiyle sevincimizi paylaşıyor ve Allah’a şükrediyoruz. Gayret bizden, hidayet Allah’tandır.

Lise/Üniversite Ziyaretleri ve Discover Islam Programı
Üniversite Ziyaretleri
Gönüllü yaş aralığımız çok geniş olmakla birlikte, lokomotif üniversite öğrencileridir. Bu sebepten dolayı, her sene düzenli olarak yabancı dilde eğitim veren üniversitelerde sunumlar gerçekleştirerek, vakfımızın faaliyetlerini anlatmaktayız.

Amacımız, gençlerin üniversite hayatlarının ilk yıllarından itibaren vakfımızda gönüllülük yaparak hem sosyalleşmelerine, hem yabancı dillerini İslam’ı anlatarak geliştirmelerine, hem de farklı projelerde yer alarak yeni beceriler kazanmalarına yardımcı olmaktır.
Lise Ziyaretleri

Gönüllülerimiz çoğunlukla üniversite öğrencisi ve mezun olmakla birlikte, lise seviyesinde de kurumsal ziyaretler yapmaktayız. Bu ziyaretlerle amacımız, gençlerimizin:

  • Dinde davet diye bir kavram olduğunu öğrenmeleri
  • Kendilerinin de buna destek olabileceğini bilmeleri
  • Yabancı dillerini geliştirmek ve hayırda kullanmak için motivasyon kazanmaları
  • Üniversite yıllarına geldiklerinde aktif olarak katılabilecekleri bir organizasyonla tanışmaları
  • Üniversite yıllarında İslami bir ortamda hem sosyalleşip hem de insanlığa fayda sağlamalarıdır.
Bunlara ek olarak, bazı gençlerimizin takıldıkları imani konularda rahatlıkla soru sorabilecekleri büyüklerin varlığından haberdar olmalarını da bu ziyaretlerimizde amaç ediniyoruz.

Discover Islam Lise Programı

Liseli öğrencilerle gerçekleştirdiğimiz Discover Islam (İslam’ı Keşfet) programlarında ilgili öğrencileri haftada bir gün olmakla birlikte 3 hafta boyunca vakfımızda ağırlıyoruz. Her hafta farklı konuların işlendiği programda öğrenciler İslamiyet’i nasıl anlatabileceklerinin yanında İngilizce kelime dağarcıklarını da genişletiyorlar. Sunumların ardından gerçekleştirilen Cami programları ile sahayı gözlemleme ve turistler ile konuşmaları dinleme ile işi yapıldığı yerde görme zevkini tadıyorlar. 3 hafta boyunca programa katılan öğrenciler sertifika ile ödüllendiriliyor. 
New Muslim Better Life
Yeni Müslüman Programları
Vakfımız vesilesi ile yılda yüzlerce kişi İslamiyet'i hayat tarzı olarak benimsemektedir. Bu kardeşlerimizin başlamış oldukları İslamiyet yolculuklarında imani konularda güçlenmeleri ve ibadetleri aşama aşama öğrenmeleri için yaptığımız faaliyetleri 4 başlık altında özetleyebiliriz:

  1. Şehadet sonrası merkezimizde gerçekleşen yüz yüze eğitimler
  2. Haftalık online seminerler
  3. Birebir mentörlük
  4. İstanbul’da konaklamalı eğitim programı
Bize her zaman ulaşabilir, kurumsal hattımızdan randevu alarak Vakfımızı ziyaret edebilirsiniz.

info@kim.org.tr
+90 553 7871846
Instagram
Made on
Tilda